Kohët e fundit rrjeti më i madh social Facebook-u është përfshirë nga sulme të ndryshme të viruseve. Mashtrimet janë të shumëlloshëm, hacker-at bëjnë çmos që të arrijnë të vjedhin të dhënat e përdoruesve të Facebook-ut që më pastaj ato i përdorin për përfitime të tyre apo edhe për keqperdorime të ndryshme.
Mos klikoni në këto linke si më poshtë dhe bllokojini kategorisht duke mos i lejuar t’ju shfaqen përsëri me profile të gënjeshtërt.

Sipas të dhënave të Bitdefenderit, këta viruse janë më të njohura në rrjetet sociale:

1.Shikoni se sa keni në total numrin e shikimeve të profilit tuaj.
2. Ndryshoni ngjyrën e Facebook-ut.
3. Seksi video të Rihanna
4. Kontrolloni statusin e dikujt për të marrë një maicë falas.
5. Lamtumirë Facebook blu
6. Produkte Pa pagesë
7. Kontrolloni nëse diku ju ka fshirë nga lista e kontaktit
8. Shih dhjetë persona të cilët kanë parë zakonisht profilin tuaj
9. Kuptojeni se kush e sheh profilin tuaj
10. E ndryshova temën në Facebook, duket bukur.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!