Dashuria mund t’ju ​​bëjë të verbër. Nga ana tjetër, ka defekte që mund të pranojmë, edhe ne nuk jemi perfekt, por ekziston një kufi për gjithçka. Zbuloni se çfarë nuk duhet të toleroni kurrë.

Të jetosh si çift nuk është gjithmonë e lehtë, do të duhej një manual mbijetese në disa raste. Sidoqoftë, ne mund të pajtohemi që urrejtja dhe pakënaqësia që rrjedhin në zemër nuk ju bëjnë të ndjeheni mirë, të qenit në gjendje të falni dhe të filloni përsëri është e dobishme kryesisht për veten tuaj.

Por jini të kujdesshëm, falni po mos lejoni që t’ju shkelin, absolutisht jo! Këtu është një udhëzues praktik për të kuptuar kur është koha për të vënë një fre. Këtu janë 10 këmbanat e alarmit që nuk duhet të nënvlerësoni kurrë:

Ju pëlqen!

1.Marrëdhënia është një mënyrë

Shpesh ndodh që nevojat e partnerit të vihen në plan të parë. Të bësh atë të lumtur është më e rëndësishme sesa ta bësh veten të lumtur. Ky qëndrim përkthehet si më poshtë: ju e dëgjoni atë, ju i jepni këshilla, ju e ndihmoni atë kur ai ka nevojë, ju i tregoni atij dashurinë tuaj … por ju nuk merrni pothuajse asgjë në këmbim. Mos harroni se ju meritoni dikë që ju do dhe ju bën të lumtur si ju. Nëse partneri juaj nuk e bën, ju do të gjeni dikë që mund ta bëjë diku tjetër.

Lexo po ashtu:  Si transmetohet koronavirusi dhe si të mbroheni?

2.Partneri është vetëmohues

Ai thotë se ju do dhe interesohet për ju dhe megjithatë ai kurrë nuk ju bëri një pyetje për të kaluarën tuaj. Ai nuk dëshiron që ju të përmendni ishin tuaj sepse ai thotë se ndjehet xheloz, por ai kurrë nuk ju ka pyetur asgjë për pjesën tjetër. Fëmijëria juaj, pasionet tuaja, nuk dinë asgjë dhe mbi të gjitha nuk ka rëndësi … Ky qëndrim del çdo ditë, ju keni pasur një ditë të keqe dhe do të dëshironit të flisnit, por ai nuk dëshiron të të dëgjojë. Kjo sjellje dhemb dhe në afat të gjatë nuk do të jeni më të gatshëm ta justifikoni atë. Pra, mos harxhoni kohë ose energji.

3.Partneri dëshiron t’ju ​​ndryshojë

Nuk ju pranon ashtu si jeni. Çfarë tmerri! Nuk ka asgjë më të keqe. Me të metat dhe cilësitë tona, ne jemi unikë, shkëlqyes! Kushdo që ka marrëzi dhe dëshiron të na ndryshojë, nuk na meriton.

4.Partneri nuk është largpamës

Në fillim të një takimi ne jemi përqendruar në të dy ne. E gjithë pjesa tjetër është pjesë e një tërësie që do të shqyrtojmë në kohën e duhur. Por padyshim se koha vjen herët a vonë për të njohur familjen e tij, disa miq, disa kolegë pune … Nëse pas 9 muajsh lidhje nuk e keni pasur kurrë këtë kënaqësi dhe e keni kuptuar që ai nuk interesohet shumë për të përmbushur dashurinë tuaj, atëherë mbase duhet t’i bëni vetes disa pyetje, dhe e para është “çfarë do të bëj me të?” Të duash tjetrin do të thotë ta duash jetën e tij dhe për këtë arsye të njohësh njerëzit e rëndësishëm që e bëjnë atë, nëse kjo gjendje nuk është gjithashtu realizon një të ardhme së bashku nuk duket në perspektivë.

Lexo po ashtu:  Largohu nga njerëzit që nuk të ndihmojnë të përmirësohesh….

5.Flirton me vajza të tjera … përpara jush

Ai pëlqen të luajë, ju ngacmon, në çdo rast nuk ka asnjëherë mundësi të flirtoj me palët e treta. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie poligamisht të hapur, kjo është ajo që quhet një mospërfillje e madhe dhe në asnjë rast nuk duhet të tolerohet.

6.Ai ka mënyra të këqija

Ai është një djalë që i mban premtimet e tij, ai është i disponueshëm, ai nuk thotë gënjeshtra, por duhet shumë pak për tu bërë të dhunshëm, me gojë dhe fizikisht. Mos harroni gjithmonë se në bazë të dashurisë ka besim dhe respekt. Asnjëherë mos toleroni një marrëdhënie në të cilën ata nuk mbretërojnë suprem.

7.Partneri është zotërues

Vetëm dikush që buzëqesh në rrugë mund ta bëjë atë nervoz. Për të shmangur argumentet nuk i përkushtoheni më jetës suaj private jashtë tij, miqtë, të afërmit ankohen se të gjithë ju shohin gjithnjë e më pak dhe kurrë vetëm. Ai vendos se si është më mirë për ju të visheni, çfarë është më mirë për ju të thoni … dhe pastaj në shtrat ai dëshiron të jetë i kënaqur vazhdimisht por ju keni përshtypjen që ai mendon vetëm për kënaqësinë e tij, se ai jep pak dashuri.

Lexo po ashtu:  Shtatë arsye pse duhet të konsumoni sa më shumë qepë të njoma

8.Partneri është me humor

Ndryshoni gjendjen shpirtërore si çorapët. Një ditë ai ju do ju çmendurisht, ditën tjetër ai rendit defektet tuaja të panumërta. A nuk ju do apo ai thjesht ka një karakter shumë të paqëndrueshëm? Ndoshta të dy … Në çdo rast, nëse nuk doni të keni një avari në moral dhe nerva, ndaloni të qëndroni në ndryshimet e tij në status.

9.Zhduket gjatë gjithë ditës

Për fat të keq në këto raste është më mirë të mbash derën të mbyllur, me të edhe jashtë!

10.Partneri ju bën të qani më shumë sesa të qeshni

Arsyeja kryesore për të lënë marrëdhënien tani. Nëse pakënaqësia peshon më shumë sesa gëzimet në peshore, kjo marrëdhënie nuk është ajo që ju meritoni.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!