Chelsea ishte shumë afër nënshkrimit me Lionel Messin në vitin 2014, ka zbuluar eksperti i njohur i transferimeve, Gianluca Di Marzio, në një intervistë për “Calciomercato”.

Sipas informacioneve të Di Marzios, Messi kishte kërkuar të largohej nga “Camp Nou” për shkak të sistemit të taksave në Spanjë dhe kishte zhvilluar një thirrje me Skype me trajnerin e asaj kohe të “Bluve”, portugezin Jose Mourinho. Chelsea ishte gati të paguante klauzolën e lirimit të s ul mu e sit argjentinas e cila ishte e vendosur në 250 milionë euro, por ishte babai i tij i cili doli kundër kësaj lëvizje dhe në fund operacioni dë shtoi..

Lexo po ashtu:  AC Milan po përgatit një kontratë të re për Donnaruman
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!